Evinizdeki En Kirli 25 Yer

27/11/2020

Evinizdeki en kirli 25 yeri biliyor musunuz? Evinizi temiz tutmaya çalıştığınızı ve mükemmel durumda olmasını sağlamak için her şeyi yaptığınızı biliyoruz. Ancak, insanların temizlemeyi özendikleri veya temizlediklerinde hala kirli olacakları yerler var. Beylikdüzü temizlik şirketi olarak, sizlerin temizliği konusunda daha dikkat etmeniz gereken objeler ve kısımlar konusunda bilgi vereceğiz. Evinizdeki en kirli 25 yer konusu altında toparladık.

Bu yerlerden bazıları kirli, çünkü ya temizleyemiyorsunuz ya da doğası ve konumu nedeniyle unutuluyor, ihmal ediliyor. İşte evinizde en kirli 25 yer.

1- Kapı Kolları

kapı kolları

Kapı kolları, evinizdeki en kirli 25 yerden biridir. Bu yerin listede yer almasının nedeni, kapı kollarına çok sık bir şekilde dokunmanızdır. Dahası, evinize gelen herhangi biri de kapı kollarına dokunacak ve bu kişinin nereden geldiği, ellerinin ne kadar hijyenik olduğu hakkında hiçbir fikriniz yok.

2- Oyun Konsolları

oyun konsolları

Video oyun konsolunu temizlemeyi kaç kez düşündünüz? Video oyun konsolu, çoğu insan tarafından kullanılan bir şeydir. Bu, evinizden olmayan kişileri içerir. Çocuğunuzun arkadaşı ve hatta eşinizin arkadaşları dahası, bu insanların nereden geldiğine dair hiçbir bilginiz yok. Bu, video oyun konsolu evinizin en kirli yerlerinden biri yapar.

3- Mutfak Lavobosu

mutfak lavobosu

Evimizdeki temizlik için kullandığınız parçalardan biri mutfak lavabosudur. Ancak bu parçayı temizliğiniz için kullanıyorsunuz ama temizlemeyi unutuyorsunuz. Dahası, küçük yiyecek kalıntılarının bulunduğu yer burasıdır. Bu parçayı temizleseniz bile, her zaman dezenfekte etmeyi unutur ve evinizin en kirli 25 yeri yerlerinden biri haline getirirsiniz.

4- Çanta Kolları

çanta kolları

Hanımların çantayı daha çok kullandığı aşikar ama artık beylerde çanta kullanmakta. Halkın içindeyken kirli yerlerle temas etme oranınız her zaman yüksektir. Çantanıza geri dönmeden önce ellerinizi temizlemek için vaktiniz olmadığına inanıyorum. Bu nedenle çanta sapları en kirli kısımlardan biri olur.

5- Pet Kaseler

pet kaseler

Evcil hayvanınızın çanağında, özellikle de köpeğinizde sümüksü yüzeyler olduğunu fark etmişsinizdir. Her zaman biyofilm olarak adlandırılır ve içlerindeki bazı tehlikeli küçük organizmaları barındırır. Kullandıkları kaseleri hem evcil hayvanımız için hemde evimizin temizliği için temiz tutmalıyız. Evinizdeki en kirli yerlerden biridir unutmayalım.

6- TV Kumandası

tv kumandası

TV kumandanızı hiç temizlediniz mi? Her gün ev halkının en sık kullandığı objelerden ve temizlenmesi zor bir iş. Bu, TV uzaktan kumanda özelliğini evinizin en kirli yerlerinden yapar.

7- Klozet

klozet

Bir klozet her zaman milyonlarca bakteri içerir ve onu temizlediğinizi iddia edeceğinizi biliyorum. Klozet temizliğine  ev halkının el birliği ile dikkat edilmesi gerekiyor. Kullanılmadığı zamanlarda kapağının  kapalı tutulmasında fayda var. Evimizin en kirli yerlerinden biridir.

8- Mutfak Süngeri

mutfak süngeri

Mutfak tezgahlarınızı temizlemek için eski bir sünger mi kullanıyorsunuz? Bir inç kare yaklaşık 54 milyar bakteri hücresi barındırdığı için burası evinizin en kirli yerlerinden biridir . Bu nedenle evinizin en kirli 25 yerlerinden biridir.

Esenyurt Temizlik Şirketi

9- Halılar

halı

Halınızda bazı bakteri ve virüslerin bir ay boyunca hayatta kalabileceğini biliyor muydunuz? Dahası, bir halı her zaman tozu ve hatta ölü deriyi toplayarak onu alerjenlerle doldurur. Bu, onu bu listede bir özellik yapar.

10- Elektrik Anahtarları

elektrik anahtarları

Elektrik anahtarı, ailenizdeki herkesin dokunduğu bir yerdir. Bu, mikropları bir kişiden diğerine aktarmasını sağlar. Sık sık dezenfekte ettiğinizden emin olmalısınız.

11- Köpek Yatağı

köpek yatağı

Köpek yatağı, evinizin en kirli yerlerinden biridir. Bunun nedeni, bir köpek yatağının köpeğin yastığındaki dışkı ve hatta parazitler tarafından istila edilmesidir. Köpeğiniz ayrıca bahçeden başka şeyler toplayacak ve onları yatağına bırakacaktır. Bunu önlemek için köpek yataklarını sık sık temizlemelisiniz.

12- Ayakkabı

ayakkabı

Durduğunuz her yeri hesaba katıyor musunuz? Orada ne olduğunu ya da neye bastığımızı bilmiyoruz. Bu, ayakkabılarınızı en kirli kısımlardan biri yapar.

13- Kesme Tahtası

kesme tahtası

Belki güvenli olduklarını düşünerek plastik veya cam kesme tahtasına geçtiniz. Tahtada, temizlikten sonra bile bakteriler için alan yaratacak bazı kesikler olacaktır. Dahası, yapılan araştırmalar, ahşaptan yapılmış eski moda bir kesme tahtasının plastikten ve hatta cam tahtadan daha iyi olduğunu göstermiştir.

14- Diş fırçası

diş fırçası

Ben burada yatıyor muyum? Bir mezura alın ve tuvaletiniz ile diş fırçanız arasındaki mesafeyi bulun. Altı fitten azsa, diş fırçanızda kızarma sırasında yükselen bazı küçük dışkı izleri olduğunu bilmelisiniz. Bu onu kirletiyor.

15- Telefonlar

telefonlar

Bakteriler duyulabilseydi, bazılarını duyuyor olabilirsiniz. Cep telefonu klozetten daha kirli olabilir. Nedeni, telefonun sık sık kullanılmasıdır. Cep telefonunu da temizlemelisiniz, değil mi? Bu, onu bu listede öne çıkarır.

Büyükçekmece Temizlik Şirketleri

16- Yastıklar

yastıklar

Son araştırmalar, yastıkların bakteri ve hatta maya kolonileri içerdiğini gösterdi. Toz akarları da var. Yeni bir yastık, toz akarlarının ağırlığından dolayı 3 yılda iki katı ağırlığa sahip olabilir. Bu bir yastığın ne kadar kirli olduğunu gösterir. Evinizin en kirli 25 yerinden.

17- Duş Perdesi (Duşakabin)

duş perdesi duşakabin

Bakteriler nemli bir yeri sever ve duş perdesi onlardan biridir. Ayrıca, mikroplar ve küf, banyonuzda bulunabilecek şeylerden bazılarıdır. Bunu duş perdenizin alt kısmında fark edeceksiniz. Bu, onu evinizdeki en kirli yerlerden biri yapar.

18- Spor Çantası

spor çantası

Spor çantanızdan belirli bir koku fark ettiniz mi? Bu bakteridir ve terli ve karanlık yerlerde iyi gelişirler. Bu, spor çantasını en kirli yerlerden biri yapar.

19- Kurulama Bezi

kurulama bezi

Mutfak bezlerinizin yüzde 89’u bakteri ile kirlenmiş. Yüzde 25 E.coli var. Bu, bulaşık havlularınızı evinizin en kirli kısımlarından biri yapar.

20- Çamaşır Sepeti

çamaşır sepeti

Terli giysilerimizi buraya atıyoruz ve bu, bakterilerin hayatta kalması için mükemmel bir koşul oluşturacak. Bu, onu evinizdeki en kirli yerlerden biri yapar.

21- Makyaj

makyaj

Makyaj sık sık yapılır ve bazılarında zararsız bakteriler bulunur. Bununla birlikte, bazılarının patojenlere sahip olduğu ve kırık cilde uygulandığında bir sorun olabileceği bulunmuştur.

22- Kahve Makinesi

kahve makinesi

Kahveye ihtiyacınız olana kadar kahve makinenizi ihmal etme eğilimindesiniz. İhmal, kahve makinenizi kir birikmesinden dolayı evin en kirli yerlerinden biri haline getirecektir.

23- Ocak Düğmeleri

ocak düğmeleri

Kaç kez ocak kullanıyorsun? Kullandıktan sonra temizliyor musunuz? Ocak bakteri biriktirecek ve bu nedenle onu en kirli yerlerden biri haline getirecektir.

24- Örtüler

örtüler

Çarşaf, tıpkı yastıklar gibi mikropları ve hatta toz akarlarını toplar. Ayrıca uyurken terlersiniz, dolayısıyla toz akarları için mükemmel bir ortam yaratırsınız.

25- Banyo Paspası

banyo paspası

Banyo paspasları daima banyo suyunu emer ve yere bastırılır. Bu, bakteri ve küflerin gelişmesi için bir toplanma durumu yaratır.

Göktem TEMİZLİK, en çok zaman  geçirdiğimiz evlerimizde daha çok hijyene dikkat edemediğimiz objelerin temizliğini hatırlatmak istedi bu makalesinde. Virüslerin sağlığımızı tehdit ettiği günlerde, en azından bu noktalara dikkat edersek sağlık açısından riskimiz azalacaktır. Beylikdüzü temizlik şirketiev temizliği konusunda sizlerin her zaman profesyonel ekip çalışanları ile yanınızda. Ayrıca Esenyurt temizlik şirketleriBüyükçekmece temizlik şirketleriBeylikdüzü ev temizliği şirketleri arasında en iddaalı hizmetleri sunmaktayız. Hizmetlerimiz konusunda Google My Business sayfamızı ve müşteri yorumlarımızı okuyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Web sitenizi WordPress.com ile oluşturun
Başla
%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close